Една ролна згура дробилката

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Еден ролери згура дробилката

1 Општ вовед

ДЏС-XXX серија единствен ролери згура дробилката е главно се користи за згура дробење на системот за згура пренесување на електраната. Дробилката има разумен дизајн, компактна структура, силна дробење сила, висока температура отпор, добар airtightness, стабилен и сигурен перформанси, и карактеристики како авто-контрола празнење згура, и прилагодливи згура дробење грануларност

еден валјак згура дробилката не може да се користи само во влажни згура работна состојба, но исто така и на висока температура сува згура работна состојба, во кои работат заедно со подвижни сува згура.

2 Технички Параметар и карактеристики

Според излез, еден валјак згура ролери може да се подели во три вида: DGS830, DGS1200 и DGS60A, соодветните излез е ≤30t / h, ≤40t / рака ≤60t / ч

Сплит тип лого пиедестал

Едноставен за инсталација и одржување. грешка прилагодување на концентричност за главниот ролери вратило е мал.

Поддршка од ролери тркало

Целата машина е инсталиран на тркала ролери, која може да се извади по шината ако е потребно одржување, со што на одржување поудобно.

Прецизност излиени висок хром легура заб одбор

Отпорни на висока температура од 450 ℃, висока отпорност на абење, кастинг изглед грешка е мал.


  • Претходно:
  • Следно:

  •